Domki mobilne

Wielu mieszkańców dużych miast marzy o szansie przeniesienia się gdzie indziej chociaż na kilka chwil, jak najszybciej, bez szczegółowego przygotowania. Dobrym sposobem bez wątpienia jest zakupienie domu za miastem, jakkolwiek często będzie to wymagać od nas większej inwestycji, a jego konstrukcja ma związek z olbrzymią ilością niezbędnego czasu i pieniędzy. Z tego względu doskonałą alternatywną nieruchomości wypoczynkowej są domki holenderskie.

Powszechność tej możliwości prócz niskiej ceny i konstrukcji niewymagającej długiego czasu leży w mobilności – dzisiaj możemy mieszkać tutaj, jutro gdzie indziej. Nazwa domu nie została prawnie zanotowana w budownictwie, a sens zaistnienia podobnej alternatywy pochodzi z Anglii – niemniej na terytorium naszego kraju tenże typ przenośnego lokum jest zazwyczaj dostarczany z Holandii. Powodem stworzenia takiej opcji, jak domki holenderskie była pokusę przygotowania czegoś o podobnym komforcie jaki daje nam domek działkowy, lecz oferujący możliwość zwiedzania. Domek nie jest na stałe związany z podłożem, czyli nie potrzebujemy pozwolenia na budowę – tymczasowe obiekty budowlane są zwolnione z tego obowiązku. Na danej działce, na której będziemy wówczas przebywać, mamy możliwość zostać do czterech miesięcy. Po upływie tego czasu wystarczy go przestawić.

Możemy ewentualnie wybrać opcję domu bez możliwości transportu. Wtedy natomiast by tego typu nieruchomość stanęła konieczne jest juz pozwolenie na budowę. Przybywają też nadplanowe koszty związane z wykupieniem terenu. Zapewne jest ponadto szansa korzystania z tego typu mobilnego domku tylko przez jakiś czas – kiedyś można zamienić go w stojący w miejscu, które odpowiada nam najbardziej, na stałe. Na pewno zakup takiego rozwiązania daje nam wiele swobody. Nie musimy przejmować się miejscem do spania, tylko samodzielnie zdecydować o wygodzie i wyglądzie przestrzeni, która będzie towarzyszyła nam każdego dnia.