Jak szybko usuwać wkurzające plamy?

Poplamiony kawą, rozlaną niechcący filiżanką herbaty, czy też może odrobinką ciemnego wina – najbardziej na tych jasnych dywanach brzydkie zabrudzenia są faktyczną plagą. Jakie kroki podjąć, żeby się ich pozbyć? Mamy dla Was 5 podpowiedzi!

Nadzwyczaj istotnym jest, ażeby trudnych plam z wykładzin pozbywać się bardzo szyb jak to tylko jest możliwe. Wyeliminować z pomocą zwilżonej wodą szmatki, wyszorować szczotką. Jeśli brzydkie zabrudzenia są z czerwonego wina – musimy jak najszybciej użyć chłodnej wody, wyszorować powierzchnię dywanu dodatkowo nie doprowadzając do dużego przemoczenia materiału oraz nieomal od razu całkowicie uprać. Wyjście nr. 1 na kłopotliwe plamy to – im prędzej plamki spierzesz, tym lepiej dla Ciebie!

Jeżeli nie wiesz, nie możesz lub nie chcesz spróbować wyczyścić swojej podłogi wyszperaj fachowców. Wpisz w polu wyszukiwania pranie dywanów Łódź, a prosto wychwycisz kogoś, kto zrealizuje to za Ciebie – umiejętnie, tanio oraz niezwykle szybko. Popatrz na opłaty podawane przez firmy. Spróbuj wyselekcjonować nie najdroższego, jednak również nie najtańszego profesjonalistę. Wyjątkowo znaczącym jest, aby podczas wyboru kierować się referencjami od starych odbiorców oraz ich opiniami nt. konkretnej firmy.

Najprostszym chwytem jest zakupienie odpowiedniego specyfiku. Przysypujemy nim powierzchnię zabrudzonego dywanu, a w dalszej kolejności po kilkunastu minutach dokładnie go odkurzamy. Możemy także zastosować do tego rodzaju prac sody oczyszczonej, jaka w dodatku dzięki swojej specyfice odnowi barwy dywanu. Jednakże, nie mamy pewności, że wszelkie zabrudzenia z czyszczonej powierzchni znikną za pierwszym razem.

Cuda potrafi zrobić kombinacja wody w odpowiedniej proporcji z zwykłym octem lub amoniakiem. Aplikując taką ciecz na powierzchnię dywanu należy mieć na względzie, aby nie dopuścić do jego całkowitego zalania, a dawać tą ciecz jedynie po wierzchu. Możemy przy nakładaniu trochę ją szorować przy wykorzystaniu odpowiednej szczoteczki.

Oczyszczanie wykładziny dywanowej to priorytet głównie dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie. Wzięcie szarego mydła, świetnego dla wszystkich alergików i zaaplikowanie go na płaszczyznę dywanu za pomocą ściereczki pozwala mu odzyskać nowe życie, ale będzie także pewnym sposobem.

Mam nadzieję, że moje porady Ci pomogą. Gdy tylko nie zamierzasz brudzić rąk, wiedz – fachowiec usunie plamę skuteczniej i zapewne nie znacznie drożej.