Zainwestuj w domek drewniany letniskowy. Odpłaci ci się stukrotnie

Osoby, które poszukują prawdziwego relaksu, chętnie wolą wybrać domki letniskowe drewniane. Dokonują wyboru spokoju i intymności, których ciężko byłoby oczekiwać, wykupując nocleg np. na kwaterze prywatnej. Patrząc z innej strony, inwestycja w taki domek to jedna z lepszych metod wpływu niebanalnych zysków, dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego postawienie lub kupno.

Jeśli chciałbyś zbudować lub wydzierżawić domek drewniany, zanotuj sobie garść spostrzeżeń, które zapoznają cię z tą tematyką. Nie każdy wie, że na domki letniskowe drewniane, niemające bezpośredniego kontaktu z ziemią, nie trzeba mieć zezwolenia z urzędu. Dlatego jesteśmy świadkami, jak często można dziś zbudować, kupić czy nawet wynająć domek z drewna na bloczkach fundamentowych bez podpiwniczenia. Kolejna równie ważna sprawa dotyczy wyposażenia domku. Niezależnie od tego, czy chodzi o nabycie, czy wynajęcie, upewnij się, co znajdziesz w środku. Warto wiedzieć, czy w cenę wliczona jest np. impregnacja, meble, okładzinę termiczną, sprzęt AGD itd. W domkach drewnianych bez fundamentów często brak tych udogodnień, a to już się wiąże z dużymi wydatkami. Gdybyś nie chciał rozczarować się ukrytymi kosztami, to wszystko sprawdzić.

Domki działkowe stacjonarne trwale osadzone na fundamentach ciężej eksploatować, poza tym nie postawimy ich bez pozwolenia. Łatwiej je jednak przysposobić na zimę, założyć ogrzewanie itd. Ściany muszą być grubsze, dobrze uszczelnione, mieć wentylację i solidne zwieńczenie. Poza tym ważne jest założenie dobrej izolacji w kontakcie z podłożem. Gdy domek jest zamieszkiwany wyłącznie podczas ciepłych miesięcy, ogrzewanie nie będzie konieczne. Wystarczy zaopatrzyć go w panoramiczne okna i wyjątkową elewację – w przypadku samodzielnego montażu. Podstawowym surowcem do budowy niewielkich domków letniskowych są sprawdzone gatunki niedrogiego drewna iglastego.

Na co zwracać jeszcze uwagę?

Koniecznie należy poświęcić więcej uwagi tarasowi. Są tu ogromne ilości tego, z co powinno nas cieszyć podczas urlopu – świeżego powietrza. Taras to miejsce spotkań, pogawędek, spotkań przy stole. Wybierzmy dużą powierzchnię – jeśli jest położony z dwóch stron, gwarantuje słońce i cień do wyboru o różnych porach. Nieźle, jeśli taras jest osłonięty głębszym gankiem, werandą lub podcieniem. Wiele osób wybierze kominek. Wtedy nastrój jest jeszcze cieplejszy, a w razie chłodu można w nim napalić.

Jeśli domek ma zostać z wami na dobre i złe, zastanów się dobrze, czego od niego oczekujecie. Czy wart jest każdych pieniędzy, czy też można zapewnić mu jedynie podstawowe wyposażenie potrzebne podczas wakacji? Domki drewniane letniskowe zawsze znajdą swoich amatorów. Warto w nie inwestować oraz spędzać w ich zaciszu miły letni (i nie tylko) czas.