Nowoczesne mieszkanie – jakie oświetlenie wybrać?

W ostatnich latach znaczna część właścicieli mieszkań stawia na urządzenie domowej przestrzeni w sposób minimalistyczny i nowoczesny. Do zaaranżowanych w ten sposób wnętrz będziemy mogli później dobrać różnego rodzaju akcesoria i zmieniać je od czasu do czasu. Ważnym modułem stylowego wnętrza jest również skuteczne oświetlenie, które samo w sobie stanowi ciekawą dekorację.

Jakie żyrandole warto wybrać do salonu?

Pokój dzienny to z pewnością najważniejsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu i właśnie dlatego musimy naprawdę przyłożyć się do jego aranżacji. Styl powinien być stosunkowo stylowy, a równocześnie zapraszać do zdrowego wypoczynku. W tym miejscu świetnie sprawdzą się dekoracyjne poduszki, a także narzuty na łóżko, które pomogą stworzyć przyjemny klimat. W kwestii wnętrz w nowoczesnym stylu, żyrandole do salonu to ponadto szansa na organizację wyjątkowego wnętrza. W magazynach na pewno czeka na nas duży zbiór takich rozwiązań.

Przede wszystkim, istotną kwestią jest powierzchnia i wysokość naszego salonu. Jeśli mamy do czynienia z przestronnym loftem, perfekcyjnie wybrać zestaw lamp w stylu industrialnym, dość surowe i wielkich rozmiarów. Przeważnie w podobnych modelach instalowane są w miejsce karniszy tzw. żarówki Edisona, które naprawdę potrafią zrobić wrażenie. Takie żyrandole do salonu nie nadają się jednak do stosunkowo małych pomieszczeń w blokach czy wieżowcach. Z pewnością mądrzej zdecydować się w tym przypadku stosunkowo neutralny model z elementami metalu i szkła, jaki nie zdominuje pomieszczenia i nie zagrozi kondycji sufitu.

Jakie jeszcze wnętrze można ozdobić lampami sufitowymi nowoczesnymi?

Tego rodzaju lampy wiszące sprawdzą się zarówno w naszych mieszkaniach, jak i biurach czy nawet centrach handlowych. Ważne, żeby prawidłowo dobrać je do wszystkich mebli czy dodatków. Ponadto w prawie wszystkich wnętrzach bardzo często występują również dodatkowe punkty światła, co musimy wziąć każdorazowo pod uwagę. Dobierane lampy nie muszą koniecznie należeć do tej samej linii, lecz najlepiej, jeśli odkryje się nieprzypadkowy element, który je połączy, jak choćby geometryczne kształty czy jednakowy materiał.